• Healthere Medical Travel
  Türkiye'deki Aile Üyeniz
 • Healthere Medical Travel
  Türkiye'deki Aile Üyeniz
 • Healthere Medical Travel
  Türkiye'deki Aile Üyeniz
 • Healthere Medical Travel
  Türkiye'deki Aile Üyeniz
 • Healthere Medical Travel
  Türkiye'deki Aile Üyeniz
 • Healthere Medical Travel
  Türkiye'deki Aile Üyeniz
 • Healthere Medical Travel
  Türkiye'deki Aile Üyeniz


Hakkımızda | Medikal Tedaviler | Termal Turizm | Yaşlı ve Engelli Turizmi | Hizmetlerimiz | Partnerlerimiz | İletişim

SAÇ EKİMİ ve MEZOTERAPİSİ


 • MENÜ

 • Saç nakli, diğer adıyla saç ekiminde, iki kulak arasındaki, ensenin üst bölgesinde bulunan, genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip sık ve sağlıklı saç kökleri kullanılır. Nakil yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra kökler uzman ekip tarafından tek tek mikromotor ile alınır. Saç açıklığı olan bölgeye lateral slitlerle saç yönüne paralel olarak kanallar açılarak ekim yapılır. Saç nakli yöntemleri FUE ve FUT olmak üzere ikiye ayrılır. Merkezlerimizde her iki yöntem de kullanılmaktadır.

  FUE (Foliküler Ünite Extraksiyonu) Yöntemi

  FUE yönteminde vücudun farklı bölgelerinden 0.8-1mm’lik çok ince pançlara sahip mikro motor yardımı ile greftler tek tek alınır ve açılan kanallara yerleştirilir. Yeni bir yöntem olan FUE tekniğinde işlem sonrası bakım ve sosyal yaşama dönüş süresi oldukça kısadır. Saçın doğal görünmesi, işlemi yapan ekibin tecrübesi ile doğru orantılıdır. Greftler doğru yerleştirildiğinde son derece doğal bir sonuç elde edilir. Ağrısız ve acısız olan bu yöntemde saç köklerinin alındığı bölgelerde dikiş, iz oluşmamakta ve hızlı iyileşme sağlanmaktadır.

  FUT (Foliküler Unite Transplantasyonu) Yöntemi

  FUT yöntemiyle iki kulak arası enseden bir şerit halinde alınan saç kökleri özel yöntemlerle ayrıştırılır. Alıcı ve verici bölgeye lokal anestezi yapılmaktadır. Uygulamak üzere hazırlanan saç kökleri küçük kümelerden oluşur. Ayrıştırma süresi boyunca saç kökleri, zarar görmemesi için özel şartlarda muhafaza edilir. Daha sık ekim olanağı sağlayan FUT yönteminde, şerit halinde alınan doku bölgesinde 15 gün içerisinde iyileşen, kabul edilebilir dikiş izleri oluşmaktadır.

  Kadınlarda Saç Ekimi

  Kadın tipi saç dökülmesi erkek tipi saç dökülmesinden aşağıdaki gibi farklılıklar gösterir.
  Erkeklere göre daha genç yaşlarda, yirmili yaşların sonu ile kırklı yaşlar arasında görülür.
  Hormonal değişiklik dönemlerinde (doğum kontrol hapı kullanım dönemi, doğum sonrası dönem, menopoz dönemi ve menopoz sonrası gibi) görülür.
  Kadınlarda alın köşelerinde açılma (gerileme) erkeklere oranla çok az görülmektedir ve kadınlarda saç çizgisi genellikle kaybolmaz. Tüm saçlı deride saç dökülme riski bulunur.
  Kadınlarda saç dökülmesi erkeklerdeki dökülmenin aksine genel bir seyrelme eğilimi gösterir.
  Saç dökülmesi kadınlarda da erkeklerdeki kadar sık görülmekle birlikte kadınlardaki saç kaybı özellikle menopoz döneminde ortaya çıkmaktadır.
  Kadın tipi saç dökülmelerinde nadiren bir bölge saçının dökülmesiyle karşılaşılır. Genellikle eğilim tüm bölgelerdeki seyrelme olarak görülür. Ancak bir bölgede ortaya çıkan tamamen kayıpların altında farklı patolojik nedenler aranmalıdır. İçinde etkilenmeyen saç bölgeleri olan, saç folikülü minyatürizasyonu gelişimi kadınlarda daha nadirdir.
  Sonuç olarak kadın tipi saç dökülmelerinde; total saç kaybından ziyade saç yoğunluğunda azalma görülmekte, saç büyüme siklusu erkeklerdeki gibi etkilenmektedir. Dökülme sürecinde büyüme (anagen) fazı kısalmakta, kısa saçlarda artış ve dinlenme (telogen) fazı artarak saç seyrekliği görülmektedir. Dökülmenin sebebi olarak anormal hormon azlığından ya da fazlalığından şüpheleniliyorsa hormon seviyeleri kontrol edilmelidir.

  Saç Mezoterapisi

  Derinin orta tabakasına uygulanan tedavi şekli mezoterapi olarak adlandırılmaktadır. Bu tedavi yönteminin amacı, az miktardaki aktif maddeyi tedavi edilecek bölgeye enjekte ederek etkin sonuçlar elde etmektir. Mezoterapi yöntemi ağırlıklı olarak yüzde, saçlı deride ve vücutta kullanılır. Saç mezoterapisiyle saçın ihtiyaç duyduğu mineralleri ve eser elementleri içeren serumlar, saç kökünün bulunduğu orta tabakaya enjekte edilmektedir.

  Mezoterapinin sağladığı faydalar:

  Bölgesel (lokal) uygulama avantajı
  Düşük maliyet ve minimum yan etki düzeyi
  Yüzeysel intra-dermal veya deri altı uygulama, ilacın aktif-biyo yararlanımı
  Doktor kontrolünde minimum dozda uygulama
  Uzun aralıklı seanslar

  Öte yandan ilaçların, patolojinin bulunduğu yerin yakınına enjekte edilmesiyle tedavinin etkinliği ve başarı oranı artmaktadır. Tiroit, anemi gibi farklı rahatsızlıklar sonucu oluşmuş saç dökülmelerinin tedavisinde de uygulanan mezoterapi yöntemi ile yıpranan saçlara canlılık kazandırılmaktadır. Diğer yandan mevsimsel saç dökülmeleri, strese bağlı dökülmeler, beslenme bozukluğu sonucu ortaya çıkan dökülmelerin tedavisinde de yöntem etkin biçimde uygulanmaktadır. Healthere Medikal Travel ekibi olarak, uluslararası akreditasyonu olan partnerlerimizle birlikte Saç Ekimi ve Saç Mezoterapisi alanında en güncel tanı ve tedavi yöntemlerini, uzman bir ekip ve uygun fiyat garantisiyle hizmetinize sunmaktayız.

  DİĞER HİZMETLERİMİZ

  ƒ- Sakal ekimi
  ƒ- Bıyık Ekimi
  ƒ- Kaş Ekimi
  ƒ- Osl (Oblıque Semi Lateral) Kanal açma tekniği

  MEDİKAL TEDAVİLERE GERİ DÖN